Penzion FARA v Krásně

Nabízíme příjemné ubytování v objektu bývalé fary z roku 1836, která se nachází vedle kostela sv. Kateřiny Alexandrijské v Krásně. Na výběr máte z pěti pokojů, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením.

Město Krásno vzniklo v místě původní hornické osady Drei Linden a první písemná zmínka o něm je z roku 1241. V roce 1355 bylo Krásno povýšeno na městečko a byly mu uděleny horní svobody a práva pro doly a rýžoviště cínu. V Krásně se totiž nacházely přední cínové doly v Evropě.

V roce 1529 se stalo horním městem a v roce 1547 královským horním městem, kdy mu byl také udělen městský znak. Koncem 16. století město zažívá pokles produkce cínu, ale až v 19. století nastal úpadek cínařství a rozvoj výroby porcelánu. V roce 1848 při požáru města shořely s většinou města i veškeré památky.

Město Krásno ale stále nabízí několik zajímavých míst k navštívení, kdy asi nejznámější je krásenská rozhledna. V blízkém okolí najdete další památky jako je bečovský zámek a hrad, který ukrývá relikviář sv. Maura, určitě navštivte královské město Loket s nejkrásnějším hradem nad řekou Ohří a spoustu dalších. Pobyt uprostřed Slavkovského lesa nabízí také několik cyklotras, které vedou kolem řeky i lesem.

Parkování aut je možné přímo ve dvoře, možnost úschovy kol ve stodole.

Stravování neposkytujeme, restaurace není v provozu.

Obchod a restauraci najdete cca 100 m od fary, poštu a úřad přes ulici.

Více na www.penzionfarakrasno.eu